logo mama w wielkim miescie w Szczecinie

sobota, 31 maj 2014 09:21

Dzień Dziecka w Szczecinie 2O14r.

Jutro wielkie święto dzieci - Dzień Dziecka. Przyszykowanych jest wiele atrakcji dla najmłodszych - o będzie się działo. A jakie atrakcje czekają? Więcej w dalszej części artykułu.

 

Muzeum Techniki i Komunikacji zaprasza wszystkich najmłodszych Szczecinian na imprezę okolicznością pod nazwą Motocykliści Dzieciom. 31 maja, w godzinach od 11.00 do 15.00 na przybyłych do Muzeum Techniki czekać będzie wiele wspaniałych atrakcji. W programie znalazły się między innymi: występy zespołów artystycznych, występ iluzjonisty, możliwość poprowadzenia składów przez dzieci i wystawianie certyfikatu maszynisty, wystawa pojazdów, Szczecińska Liga Superbohaterów oraz wiele konkursów i niespodzianek. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Młodzi miłośnicy muzyki, 1 czerwca również znajdą coś dla siebie. Filharmonia Szczecińska z okazji Dnia Dziecka zaprasza na koncert „I MUZA GRA!”. W jego trakcie, widzowie będą mogli posłuchać muzyki filmowej oraz z gier komputerowych. Koncert, który rozpocznie się o godzinie 17.00 skierowany jest dla rodzin z dziećmi powyżej 6 roku życia. Bilet wstępu dla dziecka kosztuje 10zł, natomiast dla osoby dorosłej 20zł. Rezerwacji miejsc można dokonać osobiście w kasie Filharmonii lub pod numerem telefonu 91 422 12 52 lub 539 94 94 54

Teatr Współczesny zaprasza dzieci na spotkanie z Piotrusiem Panem. 31 maja (o godzinie 17.00) i 1 czerwca (o godzinie 12.00) zostaną wystawione spektakle właśnie noszące nazwę „Piotruś Pan”. Dzień wcześniej – 30 maja – w Empiku w Galerii Handlowej Kaskada, najmłodsi będą mogli spotkać się z postaciami z przedstawienia – tytułowym Piotrusiem Panem oraz Wendy, dzięki czemu zostaną wprowadzeni w świat piratów bajecznej Nibylandii.

Teatr Lalek „Pleciuga” 1 czerwca zaprasza najmłodszych mieszkańców Szczecina na spektakl pod nazwą Koziołek Matołek, który odbędzie się o godzinie 11.00 oraz o godzinie 13.00. Ponadto, w ramach obchodów Dnia Dziecka odbędą się otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia zostaną poprowadzone w godzinach od 10.00 do 14.00 na Placu Teatralnym 1 (przed teatrem).

Również 1 czerwca, w Teatrze letnim im. Heleny Majdaniec odbędzie się uroczyste wręczenie nagrody „BRZDĄC”. Jest to wyróżnienie, wręczane przez dzieci dorosłym, którzy uczynili wiele dobrego dla najmłodszych. Laureatem nagrody może zostać pełnoletni mieszkaniec Szczecina, który zrobił dla dzieci coś wyjątkowego.

Teren Amfiteatru w tym dniu zostanie zamieniony w jeden, wielki, darmowy plac zabaw. Impreza jest dedykowana wszystkim dzieciom a w charakterze gości występują wychowankowie placówek społeczno-wychowawczych. To właśnie dla nich przygotowywane są specjalne prezenty i upominki. Warto dodać, że jest to czas do nawiązania nowych kontaktów koleżeńskich, okazja do szerzenia idei niesienia pomocy sprawnym inaczej, kształtowania wrażliwości wśród dzieci i dorosłych.

Dla najmłodszych fanów aktywności fizycznej Osiedlowy Klub Sporty Iskierka Szczecin przygotował turniej trampkarzy i orlików – Prawobrzeże Cup 2014. 31 maja młodzi zawodnicy z rocznika 2003-2004, będą rywalizować w zmaganiach piłkarskich na stadionie przy ul. Topolowej w Szczecinie. Turniej piłkarski rozpocznie się już o godzinie 12.00.

Centrum Żeglarskie zaprasza wszystkich zainteresowanych na piknik rodzinny, który będzie połączony z Regatami o Puchar Dnia Dziecka, rozegranymi w klasie OPTIMIST. 30 maja i 1 czerwca osoby, które przybędą na teren przystani będą mogły nie tylko obserwować zmagania zawodników na wodzie, ale i również wziąć udział w ognisku.
Jednak to nie wszystkie sportowe atrakcje, które czekają na małych mieszkańców Szczecina. Wydział Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, zaprasza do wspólnej zabawy w Akademii Małego Sportowca, która 1 czerwca zagości na Jasnych Błoniach. Hasłem przewodnim imprezy będzie „Podróż po krainie ruchu i dobrej zabawy”.

W programie festynu sportowego przygotowano rozmaite atrakcje, które przede wszystkim promować będą zdrowy i aktywny styl życia. Cała impreza przewidziana została jako podróż od stacji do stacji, na których zaplanowano różne konkurencje sportowe, dostosowane do wieku i możliwości dzieci, a także miejsca promujące zdrowy i aktywny styl życia. Przystanki w podróży, czyli stacje z poszczególnymi konkursami rozlokowane będą na trawie i alejkach Jasnych Błoni. Za zwycięstwo w konkursach dzieci będą otrzymywały żetony, które będzie można wymieniać na nagrody (np. 3 żetony – balon, 4 żetony – kolorowy wiatraczek, 10 żetonów – skakanka, 15 żetonów – piłka).

W zabawie udział będą mogli wziąć również rodzice małych mieszkańców Szczecina. Dla dorosłych przygotowano zajęcia fitness: aerobik na trawie, zumbę oraz gymstick. Co więcej, w trakcie festynu zainteresowani będą mieli możliwość skorzystać z punktu pomiaru ciśnienia tętniczego oraz porad dietetycznych i zdrowotnych.

Dodatkowymi atrakcjami w tym miejscu będą pokazy ratownictwa medycznego i straży pożarnej, psich umiejętności (frisbee, tor przeszkód, tresura), a także sztuk walki oraz cyrkowo-akrobatyczne. Na parkingu od ul. Piotra Skargi ustawiona zostanie scena, na której odbywać się będą pokazy dziecięcych zespołów tanecznych i wokalnych. Udział w festynie jest bezpłatny.

Dom Kultury "Klub Skolwin" Międzynarodowy Dzień Dziecka, będzie obchodził dość nietypowo, ponieważ dopiero 7 czerwca. Wszystko to za sprawą połączenia święta najmłodszych z tradycyjnym festynem, adresowanym nie tylko do dzieci, ale i również do całych rodzin.

W programie wydarzenia znalazło się między innymi rozstrzygnięcie VII Miejskiego Konkursu Twórczości Plastycznej „Kocham Cię mamo” oraz koncert Dziecięcej Grupy Artystycznej „Arfik”. Podczas festynu młodzi Szczecinianie będą mogli skorzystać z darmowych dmuchanych zjeżdżalni malowania twarzy oraz wziąć udział w konkursach rysunkowych. Warto dodać, że na wszystkie dzieci o godzinie 13.45 będzie czekał słodki poczęstunek. Początek festynu zaplanowano na godzinę 11.00 i potrwa do około godziny 14.00.

 

żródło: http://www.tvp.pl

 

Czytany 1161 razy

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

O mnie

Anna dla dzieci Szczecin blog

Kochająca żona i przyszła mama. Mam na imię Ania i jestem osobą pełną pomysłów, które pragnę realizować. Zajmuję się fotografią - zapraszam na stronę fotografiaSzczecin.pl. Jako osoba młoda i kreatywna uwielbiam działać oraz tworzyć. Stąd ten blog.

Zapraszam również na inny mój projekt, który prowadzę wraz ze szwagierką - mamaGadzet.eu

Kalendarz

« Czerwiec 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Partnerzy

fotografia ciazowa dzieci Szczecin

 

mama blog - blog parentowy

 

fitness Szczecin Magdalena Prieditis

 

e-mail: kontakt@dzieciszczecin.eu

dzieciszczecin@gmail.com

facebook/mamawwielkimmiescie
HOME  |  LIFESTYLE  |  FILMIKI  |  WYWIADY  |  PIĘKNA MAMA  |  INSPIRUJĄCO  |  POZYTYWNIE  |  WYDARZENIA
© dzieciSzczecin.eu, All rights reserved
logo agencja interaktywna