logo mama w wielkim miescie w Szczecinie

poniedziałek, 02 grudzień 2013 09:55

Już w nadchodzący weekend 6-8 grudnia odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku

W najbliższy weekend 6-8 grudnia odbędzie się po raz drugi Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza organizowana jest na Zamku Książąt Pomorskich. Impreza zapowiada się bardzo atrakcyjnie, tylko szkoda, że będzie trwała tak krótko. W innych miastach Jarmarki tego typu rozpoczynają się nawet w listopadzie i można je odwiedzać prawie do świąt. Co dla nas przygotowali organizatorzy? Zapraszam do artykułu.

 Atrakcje jakie na nas czekają:

- stoiska z potrawami świątecznymi

- szopki z żywymi zwierzętami

- zagrody św. Mikołajja z reniferami

- konkursy kulinarne

- a co najważniejsze - świąteczne atrakcje dla najmłodszych

 

To druga edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego, organizowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Zamek Książąt Pomorski w Szczecinie. Program artystyczny zapewni Agencja Muzyczna Onomatopeja.

PROGRAM można zobaczyć TUTAJ.

 

Impreza odbędzie się podobnie jak w przypadku pierwszej edycji na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Trzydniowe wydarzenie będzie świąteczną atrakcją dla mieszkańców Szczecina i regionu oraz dobrą okazją, by w rodzinnym gronie bawić się na tradycyjnym jarmarku. Na zaproszenie marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza w wydarzeniu uczestniczyć będą także dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych i  innych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dzieci ze szczecińskich przedszkoli i szkół podstawowych.

 

Na małym dziedzińcu Zamku będzie można oglądać żywą szopkę z reniferami oraz zrobić zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Dzieci szkolne i przedszkolne w piątek 6 grudnia przyzdobią choinki, które staną na małym dziedzińcu, a scena dużego dziedzińca – podobnie jak wnętrza Zamku – będzie miejscem występów grup tanecznych, konkursów i zabaw. W programie przewidziano również świąteczne opowieści, kolędowanie, koncerty, nagrody-niespodzianki, przemarsz orszaku Świętego Mikołaja oraz puszczanie kolorowych lampionów na bulwarach nad Odrą.

 

Również w tym roku odbędzie się konkurs kulinarny na tradycyjną potrawę bożonarodzeniową. Potrawy będą oceniane w dwóch kategoriach: Potrawy wigilijne oraz Potrawy świąteczne. Zgłoszenia można wysyłać do 2 grudnia. Szczegóły znajdują się TUTAJ

 

Jest to świetna okazja, by w świątecznej i wyjątkowej atmosferze spędzić ciekawie czas w gronie rodzinnym. Zachęcam do odwiedzenia. A jeśli ktoś z Was był rok temu, to proszę o krótką notkę, jak wyglądała pierwsza edycja.

 

A oto krótki filmik promoujące szczecińskie wydarzenie:

 

Plakat Jarmark bozonarodzeniowy 2013

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w Szczecinie. Zapraszam do zaglądania na blog Mama w Wielkim Mieście oraz dołączenia do nas na facebook'u

 źródło: http://www.um-zachodniopomorskie.pl

Czytany 554 razy

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

O mnie

Anna dla dzieci Szczecin blog

Kochająca żona i przyszła mama. Mam na imię Ania i jestem osobą pełną pomysłów, które pragnę realizować. Zajmuję się fotografią - zapraszam na stronę fotografiaSzczecin.pl. Jako osoba młoda i kreatywna uwielbiam działać oraz tworzyć. Stąd ten blog.

Zapraszam również na inny mój projekt, który prowadzę wraz ze szwagierką - mamaGadzet.eu

Kalendarz

« Czerwiec 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Partnerzy

fotografia ciazowa dzieci Szczecin

 

mama blog - blog parentowy

 

fitness Szczecin Magdalena Prieditis

 

e-mail: kontakt@dzieciszczecin.eu

dzieciszczecin@gmail.com

facebook/mamawwielkimmiescie
HOME  |  LIFESTYLE  |  FILMIKI  |  WYWIADY  |  PIĘKNA MAMA  |  INSPIRUJĄCO  |  POZYTYWNIE  |  WYDARZENIA
© dzieciSzczecin.eu, All rights reserved
logo agencja interaktywna