logo mama w wielkim miescie w Szczecinie

poniedziałek, 30 grudzień 2013 12:23

1O powodów dlaczego nie WOLNO palić w ciąży.

Witajcie po małej przerwie spowodowanej świętami. Wracam do pisania, które mnie odpręża. Dzisiaj chciałabym poruszyć bardzo ważny temat - PALENIE W CIĄŻY. Ostatnio znalazłam ciekawy film, który moim zdaniem idealnie obrazuje negatywny wpływ nikotyny na płód dziecka. W koło słyszymy, że nie WOLNO palić w ciąży, ale już nie wiemy  co się może dokładnie stać naszemu dziecku. W dalszej części artykułu dowiecie się - dlaczego nie powinno się palić w ciąży oraz podczas karmienia piersią.

Najpierw zapraszam do obejrzenia filmiku, o którym wspomniałam:

 

 

Zacznijmy od tego, że palenie, nawet jak nie jesteśmy w ciąży, ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, a nie mówiąc już o nienarodzonym jeszcze Maleństwu. Dodatkowo należy pamiętać, że nawet bierne palenie zmniejsza dopływ tlenu i substancji odżywczych przechodzących przez łożysko do Twojego dziecka. Najważniejsze zatem jest unikanie jakiego kolwiek kontaktu z osobami, które palą.

 

Jakie są jeszcze inne powody, dla których nie powinniśmy palić w trakcie ciąży? Oto 10 najważniejszych faktów, z których powinniśmy zdawać sobie sprawę już przed zajściem w ciąże:

- palenie zwiększa ryzyko martwej ciąży

- dzieci narażone są na wiele wad wrodzonych

- płód narażony jest na kontakt z 4000 substancji chemicznych, w tym 40 rakotwórczych, z którymi nie zetknąłby się, gdyby jego matka nie paliła

- palenie naraża ciążę na liczne komplikacje: poronienia, przedwczesny poród, łożysko przodujące, odklejanie się łożyska i wiele inne

- jak już wspomniałam, palenie zmniejsza dopływ odpowiedniej ilości tlenu, a co za tym idzie prowadzi do niewłaściwego rozwoju płodu

- zwiększa się ryzyko śmierci łóżeczkowej

- urodzone dzieci przez kobietę palącą są zazwyczaj mniejsze

- dzieci częściej cierpią na zaburzenia: układu sercowo-naczyniowego, oddechowego oraz przemiany materii

- Maleństwo w brzuszku jest często niedożywione

- istnieje ryzyko urodzenie martwego dziecka

 

Jak widać paląc w ciąży narażamy nasze dziecko na ogromne ryzyko. Dodatkowo po porodzie podczas karmienia piersią trujemy ukochane Maleństwo jeszcze przez pare miesięcy. Nawet po porodzie w szpitalu, pielęgniarki doradzają by zapalić przed karmieniem. Uzależnione już dziecko od nikotyny się uspokaja, gdy dostarczane są mu odpowiednie substancje.

Powinniśmy się zatem zastanowić co jest dla nas najważniejsze. Jeśli planujemy zajście w ciaże odpowiednio wcześnie musimy wręcz rzucić palenie.

Zadaniem każdego rodzica jest dbanie o zdrowie swojego Kochanego Dziecka. Powinniśmy o tym pamiętać i nie narażać jego zdrowia na dodatkowe zagrożenia. Pamiętajmy o tym.

palenie w ciazy dzieci Szczecin

Czytany 683 razy

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

O mnie

Anna dla dzieci Szczecin blog

Kochająca żona i przyszła mama. Mam na imię Ania i jestem osobą pełną pomysłów, które pragnę realizować. Zajmuję się fotografią - zapraszam na stronę fotografiaSzczecin.pl. Jako osoba młoda i kreatywna uwielbiam działać oraz tworzyć. Stąd ten blog.

Zapraszam również na inny mój projekt, który prowadzę wraz ze szwagierką - mamaGadzet.eu

Kalendarz

« Czerwiec 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Partnerzy

fotografia ciazowa dzieci Szczecin

 

mama blog - blog parentowy

 

fitness Szczecin Magdalena Prieditis

 

e-mail: kontakt@dzieciszczecin.eu

dzieciszczecin@gmail.com

facebook/mamawwielkimmiescie
HOME  |  LIFESTYLE  |  FILMIKI  |  WYWIADY  |  PIĘKNA MAMA  |  INSPIRUJĄCO  |  POZYTYWNIE  |  WYDARZENIA
© dzieciSzczecin.eu, All rights reserved
logo agencja interaktywna